FormFutura AthenaX PCTG Clear

FormFutura AthenaX PCTG

Clear

449,-
Ink. mva
Varenr:ATAX-175CLEA-01000
Farge
Transparent
Nettovekt
1000g
Filamentdiameter
1.75 mm

FormFutura AthenaX er et industrielt PCTG-filament som er lett å printe med. AthenaX har god kjemisk toleranse, høy slagstyrke og svært god lagbinding.

  • Redusert warping - lett å printe med
  • Svært god lagbinding og feste til byggeplate
  • God kjemisk toleranse
FormFutura AthenaX - fargeClear
FormFutura AthenaX PCTG Clear
Clear
FormFutura AthenaX PCTG Traffic Black
Traffic Black
FormFutura AthenaX PCTG Traffic White
Traffic White
Antall:
-+
2 På lager
Beskrivelse

AthenaX - industrielt PCTG-filament

AthenaX er FormFutura's ingeniørkvalitets PCTG-filament med samme X-faktor som ApolloX og TitanX, noe som gir plug-and-play 3D-printing. AthenaX sin X-faktor sikrer lav krymping, i tillegg til økt feste til både byggeplaten og mellom lagene. Dette PCTG-filamentet er like enkelt å 3D-printe som PETG, men med overlegen klarhet og slagfasthet.

Vil du vite mer om hva PCTG er? Se Polyakademiet for mer info.

Slagfastheten er sammenlignbar med Tough PLA, og AthenaX lar deg 3D-printe deler med høy dimensjonsnøyaktighet, og som er holdbare, robuste og motstandsdyktige mot kjemikalier. AthenaX er også et vannavstøtende polymer, noe som gjør det til et svært allsidig materiale. Det egner seg til blant annet (mat)emballasje, elektronikkhus og til og med biomedisinske applikasjoner.

Materialet i ApolloX er forbedret med fem ekstra polymerer og modifikatorer, noe som gir en presisjon sammenlignbar med sprøytestøping. Det sørger for perfekt første- og interlagsadhesjon og kan 3D-printes uten warping, selv på store objekter, spesielt ved bruk av oppvarmede kamre.

Egenskaper:

  • Høy slagstyrke
  • Høy klarhet/gjennomsiktighet
  • God kjemisk toleranse
  • Vannavstøtende/hygroskopisk

Velg AthenaX for å oppnå profesjonelle resultater, enten du jobber med store industrielle prosjekter eller detaljerte prototyper.

Netto vekt: 1000g

PCTG er relativt hygroskopisk, og det anbefales å tørke filamentet i 75°C i ca 24 timer før bruk.

Anbefalte innstillinger

- Printtemperatur dyse: 250 - 290°C
- Printtemperatur bed: 85 - 100°C
- Lukket kammer er anbefalt
- Viftehastighet: 0 - 100%
- Laghøyde: 0,1mm eller høyere

Verdiene er ment som en guide for å finne de optimale innstillingene til din printer, og disse verdiområdene vil fungere med de fleste printere. Du står selvfølgelig fritt til å eksperimentere utenfor disse verdiene om du ønsker.

Teknisk info

Produktinformasjon

Materialtype PCTG
Nettovekt 1000g
Spole - bredde 55 mm
Spole - indre hulldiameter 56 mm
Spole - nettovekt 150 gram
Spole - ytre diameter 200 mm


Nedlastinger