Siraya Tech silikon
Siraya Tech Defiant 25 er en platinum silikon spesielt egnet for å lage former. Defiant 25 kan brukes til f.eks. former for å støpe med resin, voks, stearin, såpe, sjokolade, iskrem og mye mye mer.
Den er spesielt gunstig å benytte sammen med Siraya Tech Fast, Build, Blu, Simple, V2 og Easy resiner.
Defiant 25 er enkel å blande, med et blandingsforhold på 1:1. Den er “selv-degassing”, og veldig enkel å bruke. Denne flytende silikonen kan lett brukes av nybegynnere uten noen erfaring.
FDA-sertifisering
Defiant 25 kan benyttes til å lage former til matlaging, eksempelvis til sjokolade og iskrem. Bare fantasien setter begrensninger.
Sterk og holdbar
Sammenlignet med mange andre har Siraya Tech Defiant 25 silikon bedre fleksibilitet og sterkere rive-motstand, og silikonformene kan brukes mange ganger grunnet den lange levetiden.
Flere produksjoner per form betyr lavere kostnader per produkt.
Denne silikonen kan motstå temperaturer opp til 200 grader.
Tynn viskositet
Defiant 25 er lett å helle og lett å fjerne gassen fra, sammenlignet med andre 25A silikoner. Den er tynnere, og gjør hele prosessen enklere selv for nybegynnere. Du trenger ikke et dyrt profesjonelt vakumkammer for å fjerne bobler. Det eneste du trenger er en litt god helle-teknikk, og du vil unngå bobler.
Defiant 25 kommer i beholder med nettovekt på 1kg
Vi anbefaler å se brukerveiledningen fra Siraya Tech: Silicone Defiant 25 User Guide