Fiberlogy ASA (1kg) Black Fiberlogy ASA (1kg) Black Fiberlogy ASA (1kg) Black

Fiberlogy ASA (1kg)

Black

379,-
Ink. mva
Varenr:105966
Farge
Sort
Nettovekt
1000g
Filamentdiameter
1.75 mm

ASA er en slektning av ABS, men tilpasset mer utendørs bruk. ASA har høy UV-resistanse, høy holdbarhet, god temperaturtoleranse og noe lavere lukt sammenlignet med ABS.

  • Høy UV resistanse
  • Høy holdbarhet
  • Varige farger
  • Høy temperaturtoleranse
  • Redusert lukt
  • ·Spole er kompatibel med AMS og er refillbar
Antall:
-+
Ubekreftet 28.05.2026
Send meg mail når varen er på lager
Beskrivelse

Fiberlogy ASA - for utendørs holdbarhet og høy ytelse

Fiberlogy ASA-filament er det perfekte valget for 3D-utskrifter som skal tåle vær og vind. Materialet er motstandsdyktig mot UV-stråling, høye temperaturer og fuktighet. Med høy mekanisk og termisk motstand (opptil 92 °C), kombinert med enkel utskrift, er dette et utmerket alternativ til ABS-filament. Derfor har ASA blitt populært både i bilindustrien og til produksjon av hverdagsgjenstander. De unike egenskapene til ASA gir 3D-utskriftene lang levetid – selv i krevende miljøer.

Takket være betydelig lavere krymping enn ABS krever ikke ASA (akrylnitril-styren-akrylat) et oppvarmet kammer – selv om det fortsatt anbefales for best resultat. I motsetning til ABS avgir ASA dessuten langt mindre lukt under printing. Lav krymping og god vedheft til printbedet bidrar til at modellen ikke vrir seg eller sprekker, og sørger for høy dimensjonsstabilitet.

Ferdige 3D-utskrifter i Fiberlogy ASA kan etterbehandles med aceton for en glatt overflate. Materialet egner seg også godt for sliping, maling og liming med aceton.

Fiberlogy ASA har en varmetoleranse på 92°C (HDT).

Diametertoleranse: +/- 0.02 mm
Ovaltoleranse: +/- 0.01 mm

NB!
ASA avgir noe avgasser og lukt under utskrift, og selv om det er forskjeller mellom de ulike produsenter anbefales det generelt å ikke printe med ASA i oppholdsrom. Man bør ha god utlufting fra printer.

Kompatibilitet

  • Byggeplate: Alle typer, men smooth plate vil gi best feste
  • Hotend: Alle størrelser, alle typer
  • Lim/festemidler: Dimafix Smartpen eller limstift anbefales
  • AMS: Kompatibel med Bambu AMS og tilsvarende systemer
  • Spolen er refillbar og kan gjenbrukes
  • Printer: Kan printes i åpen printer, men det anbefales å benytte printere med lukket kabinett
Tørkes ved behov , 80°C i ca 4 timer

Utskriftsegenskaper

  • Temperatur dyse: 255 - 270°C
  • Bedtemperatur: 90 - 110°C
  • Warping: En del. Anbefalt viftehastighet 0-25%
  • Vanskelighetsgrad: Medium
  • Utskriftshastighet: Mindre enn 100 mm/s

 

Teknisk info

Produktinformasjon

Fargekode 9017 (RAL)
Materialtype ASA
Nettovekt 1000g


Nedlastinger