Oversikt
For å kunne bruke AMS 2 PRO sin tørkefunksjon i gitte situasjoner så kreves det seperat strømforsyning:
For H2D-skriver:
1. Tilkobling av én enkelt AMS 2 Pro:
En enkelt AMS 2 Pro kan forsynes med strøm og tørkes direkte via H2D-skriveren. Ingen ekstra Switching Adapter er nødvendig.
2. Tilkobling av flere AMS 2 Pro-enheter:
Hvis tørkefunksjonen er aktivert for flere enheter, krever hver AMS 2 Pro sin egen Switching Adapter.
Selv om bare én enhet tørker, kan systemet automatisk redusere strømforsyningen, noe som kan føre til utilstrekkelig tørking. Det anbefales å bruke en strømforsyning for å sikre optimal tørkeytelse.
For X1/P1-serie:
1. Krav ved bruk av tørkefunksjonen:
En strømforsyning må benyttes når tørkefunksjonen er aktivert, for å sikre tilstrekkelig effekt.
2. Tilkobling av flere AMS 2 Pro-enheter:
Hvis tørkefunksjonen er aktivert for flere enheter, krever hver AMS 2 Pro sin egen Switching Adapter.
3. Bruk uten tørkefunksjon:
Switching Adapter kan utelates dersom tørkefunksjonen ikke er i bruk.
Merknader
AMS 2 Pro er kompatibel med X1/P1-serie skrivere for multimateriale-printing. Tørkefunksjonen for disse eldre maskinmodellene vil bli tilgjengelig via en OTA-oppdatering innen utgangen av april.
Installasjon
Les mer om AMS 2 Pro Switching Adapter på Bambu Lab Wiki.
I esken
AMS 2 Pro Switching Adapter ×1
Kompatibilitet
AMS 2 Pro