Creality Falcon Smoke Purifier AP1 Creality Falcon Smoke Purifier AP1 Creality Falcon Smoke Purifier AP1

Creality Falcon Smoke Purifier AP1

7 990,-
Ink. mva
Varenr:4008060349

Creality Falcon AP1 er en kraftig og intelligent røykrenser utviklet spesielt for lasergravering. Med effektiv 360° luftstrøm, kraftig sugeevne og avansert flerstegsfiltrering fjerner den røyk, lukt og partikler direkte fra arbeidsområdet. Resultatet er et renere og tryggere arbeidsmiljø – perfekt for både verksted, hobbyrom og profesjonelle miljøer.

Med innebygd Wi-Fi og automatisk synkronisering med Falcon-lasere starter og stopper rensesystemet automatisk sammen med graveringen, slik at du kan fokusere fullt på arbeidet.


  • Effektiv 360° luftstrøm med kraftig sug som trekker røyk direkte fra arbeidsområdet
  • Avansert 5-lags filtreringssystem som fjerner partikler, røyk og lukt
  • Sanntids PM2.5-måling med digitalt display for bedre luftkontroll
  • Wi-Fi-tilkobling med automatisk start/stopp sammen med Falcon-lasere
  • Stillegående drift og filtre med lang levetid for enkel og effektiv bruk
Antall:
-+
Bestillingsvare (9 dager)
Beskrivelse

Kraftig og effektiv røykavsug

Falcon AP1 er utstyrt med et innovativt 360° luftstrømsystem kombinert med en kraftig motor som leverer opptil 250 m³/t luftstrøm og 1700 Pa sugekraft. Dette gjør at røyk og gasser raskt fanges opp ved kilden, før de rekker å spre seg i arbeidsområdet.

Presis overvåking av luftkvalitet

Med innebygd PM2.5-sensor og digitalt display gir AP1 sanntidsmåling av luftkvaliteten. Dette gir brukeren umiddelbar innsikt i partikkelnivåer og bidrar til et sunnere og mer kontrollert arbeidsmiljø.

Avansert 5-trinns filtreringssystem

Det omfattende filtreringssystemet sørger for effektiv fjerning av partikler, røyk og lukt:

  • G4 forfilter fjerner synlige partikler større enn 5 µm

  • 3 m² H13 HEPA-filter (medisinsk kvalitet) fanger 99,97 % av fine partikler ned til 0,3 µm

  • Høydensitets aktivt karbonlag reduserer giftige gasser og lukt

  • V-fold aktivt karbonfilter fanger opptil 85 % av skadelige gasser (f.eks. SO2) og absorberer opptil 97,97 % av lukt og VOC-forbindelser

Lang levetid og kostnadseffektiv drift

Takket være et optimalisert luftstrømsdesign oppnår AP1 opptil 98 % filterutnyttelse, noe som gir effektiv bruk av filtrene uten behov for mange lag.
Primærfilteret har en levetid på opptil 1000 timer, mens V-fold karbonfilteret kan vare opptil 1500 timer, noe som reduserer både vedlikehold og utskiftningskostnader.

Smarte og tilkoblede funksjoner

AP1 er verdens første Wi-Fi-styrte røykrenser for lasergravering, og gir enkel automatisering i arbeidsflyten. Den kan synkroniseres med Falcon-lasere og starter automatisk når laseren slås på, og stopper etter endt arbeid. Avstengningstiden kan tilpasses for å sikre at all røyk blir fjernet.

Systemet tilbyr også tilpassede filtreringsmoduser for ulike prosesser, som kutting eller gravering, samt overvåking av filterets levetid for optimal utskifting og effektiv drift.

Stillegående drift

Med et støynivå på rundt 57 dB arbeider AP1 svært stille, noe som gjør den godt egnet for kreative arbeidsmiljøer hvor konsentrasjon og ro er viktig.

Bred kompatibilitet og praktisk design

Renseenheten leveres med 2,5" adapter og kan kobles til andre graveringsmaskiner ved hjelp av kompatible adaptere. Den er designet for å passe inn i ulike oppsett og samtidig sikre effektiv røykoppsamling.

Falcon AP1 måler 460 × 270 × 430 mm, veier 10 kg (netto) og er sertifisert etter CE, RoHS og FCC. Den fungerer med 110–230 V strøm, har et maksimalt strømforbruk på 150 W, og kan brukes i temperaturer fra –20 °C til 50 °C, noe som gjør den fleksibel i mange typer verksted- og studiobruk.

Teknisk info

Produktinformasjon

Bruttovekt (med emballasje) 15 kg
Fysiske dimensjoner (med emballasje) 605x344x532mm
Fysiske dimensjoner (uten emballasje) 460x270x430mm
Nettovekt (uten emballasje) 10 kg