Bambu Lab ABS-GF

Bambu Lab ABS-GF

499,-
Ink. mva
Varenr:100392
Nettovekt
1000g
Filamentdiameter
1.75 mm

Bambu ABS-GF er et glassfiberforsterket ABS filament som både forbedrer mekaniske og estetiske egenskaper. ABS-GF er mindre utsatt for warping enn standard ABS.

  • Forbedret styrke og stivhet
  • Bedre dimensjonell stabilitet
  • Jevn matt finish som effektivt skjuler laglinjer
  • Redusert warping
  • Høy holdbarhet
  • Kommer inkludert spole
Bambu ABS-GF farge
Bambu Lab ABS-GF Black
Black
Bambu Lab ABS-GF Blue
Blue
Bambu Lab ABS-GF Gray
Gray
Bambu Lab ABS-GF Green
Green
Bambu Lab ABS-GF Orange
Orange
Bambu Lab ABS-GF Red
Red
Bambu Lab ABS-GF White
White
Bambu Lab ABS-GF Yellow
Yellow
Antall:
50+ På lager
Beskrivelse

Bambu Lab ABS-GF - Glassfiberforsterket ABS

Bambu Lab ABS-GF er et glassfiberforsterket ABS filament som har både forbedrede mekaniske og estetiske egenskaper. Sammenlignet med vanlig ABS overgår ABS-GF i styrke, stivhet, temperaturresistanse og dimensjonsstabilitet. Samtidig er den mindre utsatt for deformasjoner og warping.
Glassfibertilsetningen sørger for et matt utseende med mikroflekkglans som effektivt reduserer laglinjer.
Bambu Lab ABS-GF er ideell for både mekaniske deler såvel som dekrasjoner takket være vannresistansen, slitestyrken, holdbarheten og de friske og livlige fargene.

  • Ikke kompatibel med 0,2mm dyse
  • AMS kompatibel
  • Krever lukket printer
  • Tørkes før bruk

ABS-GF kan printes på Engineering Plate, High Temperature Plate eller Textured PEI Plate - men vi anbefaler sterkt bruk av 3DLAC Adhesive for at delene skal sitte bedre under utskrift, samt at det gir lengre holdbarhet på printplaten og løsner enklere når skriveflaten er nedkjølt.

RFID for intelligent utskrift

Alle print-parametre er lagret på RFID chip, som leses av gjennom AMS systemet (Automatisk Material System).
Last inn og print! Ingen flere vanskelige og kompliserende steg , tuninger og justeringer.
(gjelder kun for printere utstyrt med Bambu Lab AMS).
Ikke kompatibel med AMS Lite.

Dersom du ikke har AMS-enhet ligger likevel filamentprofilene inne i Bambu-printerne som du kan velge manuelt.

Kompatibilitet

  • Byggeplate: Smooth PEI Plate (anbefalt) eller Textured PEI Plate. SuperTack anbefales ikke.
  • Hotend: 0,4mm eller større (0,6mm eller større anbefalt), herdet stål eller sterkere
  • Lim/festemidler: Bambu Liquid Glue eller Glue stick anbefales
  • Printer: Printer med kabinett påkrevd

Utskriftsegenskaper

  • Dysetemperatur: 240 - 270°C
  • Bedtemperatur: 80 - 100°C
  • Utskriftshastighet: Opptil 180 mm/s
  • Tørkes ved behov i 80°C i ca 8 timer
Spole er inkludert med dette filamentet. En del av filamenttypene fra Bambu Lab kan fåes kjøpt som refill-utgave, hvor du lett setter på en ny rull på din eksisterende spole. I refill-pakkene følger det også med ny RFID-chip.
Kast derfor ikke denne spolen når filamentrullen er brukt opp.
Skulle du likevel ikke ønske å beholde de tomme spolene kan de leveres hos oss på Polyalkemi.
Teknisk info

Produktinformasjon

Materialtype ABS
Nettovekt 1000g
Spole - bredde 67 mm
Spole - ytre diameter 200 mm


Nedlastinger